Popis: C:\Users\Kitleiova Marta\Desktop\Erika\Erka M..gif                                                       Erika Mogyoródiová

 

 

     Už od mala, keď som si svoje roky ešte vedela spočítať na jednej ruke a moja každodenná povinnosť bola dochádzka do materskej škôlky, tak už vtedy ma básničky zaujali. Dodnes sa pamätám, že keď sa mi niektorá zapáčila, bola som sa ju schopná naučiť a neskôr ju zarecitovať aj pred ostatnými, či už mojimi vtedajšími rovesníkmi, ale aj ne-rovesníkmi.

 

     Poézie som začala písať, keď som mala asi 12 rokov. V tej dobe som dosť veľa čítala a napadla ma myšlienka: „Veď skúsim si aj ja niečo vytvoriť.“ Síce to boli len krátke pokusy, s ktorými som sa snažila zabaviť samú seba, ale neskôr moja snaha mala aj úspechy a prvá vlastná tvorba „Túžba“ vyšla v knihe pre mladých autorov, v zbierke básni, ktorá dostala názov „Kľúčik“. Táto knižka uvidela svetlo sveta vďaka súťaži, ktorú usporiadala Matica Slovenská. Tak ma to posmelilo k písaniu ďalších básni a neskôr som dosiahla aj iné úspechy. Moje básne sa objavili na stránkach rôznych časopisov a ako 15 ročná som dostala možnosť jednu z mojich tvorieb zarecitovať aj v televíznej relácii pre mládež „Talentárium“.

 

     Moja radosť z písania trvá až do dnes. Okrem básni píšem rôzne články, kaligramy alebo aj haiky. A v kútiku srdca dúfam, že moja tvorba nespraví potešenie iba mne, ale aj čitateľom, ktorí si v dnešnom uponáhľanom svete nájdu čas na jej prečítanie.