Valéria Osztatná

 

JA

 

 

 

Valéria Osztatná, rodáčka z Nových Zámkov (1981), alias Lily Wonderland píše už od svojich 14 rokov. Dlho písala iba tak do šuflíku, pre radosť. Jej záujem v písaní zachádza až do detských čias, keď rada čítala rôzne príbehy a predstavovala si čítané deje, rovnako si zapisovala mnohé myšlienky, ktoré vyčítala a niečím si ju podmanili.

Jej prvotinami boli novely, krátke príbehy, úvahy či básne. V tomto čase sa zoznámila so spolužiakom Kristiánom Kitleim, ktorý je zakladateľom spoločnosti MEA2000 a tak dostala šancu vydať svoje prvotiny v tejto spoločnosti vo formáte CD a e-books. 

Pevné väzby začala vydávať až neskôr, a to v roku 1999 na svoje vlastné náklady, čiže je autorkou i vydavateľkou zároveň. 

Prelomom v jej živote bolo vydanie knižky "Michael", (2011) ktorá ukazuje Michaela Jacksona z pohľadu fanúšika, akou je i ona sama od detstva.

Michaelov odkaz ju neustále inšpiruje. Doteraz nielen sama autorka, ale i široká verejnosť považuje knižku Michael za jej celoživotné dielo.

Lily Wonderlad píše poéziu a prózu, a od roku 2012 už aj v anglickom jazyku, v ktorej sa ľudský a rozprávkový svet prelína a pôsobivou silou napráva chyby alebo odkrýva ľudskú podlosť a vyzdvihuje statočnosť. Jej knižky vás nadchnú fantáziou, intrigami, smútkom, humorom a zanesú vás na miesta, ktoré nebudete chcieť opustiť, aby ste na konci zistili čosi viac o duševnom svete vlastného JA ako v jej slovenskej, tak isto i v anglickej tvorbe.

Vo svojich dielach preberá rôzne témy života ako napríklad láska k všetkému živému, problémy v modernom svete, duševné zdravie a vplyv pozitívnej či negatívnej energie na život.

Vo všetkých svojich knihách zanecháva akúsi stopu - odkaz pre čitateľa, ktorý sa sám v jej knižkách často nájde, alebo sa pri čítaní dokáže stotožniť s hlavnými postavami či opisovaným dejom.

V roku 2013 začala spolupracovať so širokým svetom na spoločenskom portály Facebook, kde stretla mnohých ďalších fanúšikov a tak vznikol  projekt Ilúzia. Názov pochádza z rýchlej myšlienky spojenej s Michaelovým mottom: "Úspech, sláva a bohatstvo, to sú všetko ilúzie. Jediným reálnym je priateľstvo, ktorá zdieľajú dvaja ľudia. " Lebo neexistuje nič také, že by jeden človek dokázal zmeniť svet. Michael Jackson, Dalai Lama a Matka Theresa (iba tie najznámejšie humanitárne osobnosti sveta) boli obklopení ľuďmi zvanými anjeli. Títo anjeli rozdávali časť seba a spolu sa pokúsili urobiť lepšie miesto na zemi, zmeniť svet.

A tak fanúšikovia Michaela Jacksona sa rozhodli, že budú jeho posolstvo šíriť. Podávajú pomocnú ruku ako verný priatelia tým, ktorý to potrebujú najviac.

Takto spoločne s fanúšikmi Michaela Jacksona z celého sveta vyšli dve knižky: Rytmus lásky a Rytmus lásky: Láska pokračuje v slovensko-českom a anglickom jazyku, z ktorých čistý zisk poputuje na účet nadácie Dobrý anjel, na podporu vážne chorých detí a ich rodín v núdzi.

Všetky ostatné jej knižky však sú taktiež súčasťou projektu Ilúzia, kde sa Lily Wonderland nesnaží pomôcť iba deťom a rodinám v núdzi, ale rovnaká Oáze Sibírskeho Tigra, ktorá sídli blízko Senca a slúži na záchranu sibírskeho tigra.

Domovskú stránku Lily Wonderland nájde na webovej stránke, kde je možné zakúpiť si aj všetky knižky autorky: http://lilywonderland2012.wix.com/lilywonderland